Haber

82 yaşındaki vatandaş: ‘Kılıçdaroğlu’na oy vereceğim’

HABER: TAMER ARDA ERŞİN- KAMERA: ÜNAL AYDIN

Millet İttifakıCumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun’da halka seslendi. Yağışlı havaya rağmen Atatürk Meydanı’nı dolduran vatandaşlar, çevredeki kafelerden ve meydanın yanındaki yollardan Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını dinledi.

Mitinge katılan ve önceki seçimlerde AKP’ye oy verdiğini söyleyen 82 yaşındaki vatandaş, “Daha önce hep Tayyip’e verirdik. Ne aşkına yenir, ne zehir yenir değil mi? Çocuklarım nereye giderse ben de oraya giderim. Yeğenimle mitinge geldim. Neden buraya geldik, mitinge neden geldik, destekleyeceğiz, o yüzden geldik. Daha önce Tayyip’e vermiştim” diyen Turgut Özal, “82 yaşındayım. Amcamın, annemin ve babamın gittiği yere gittik. Bu sene ben de çocuklarımın gittiği yere gidiyorum” dedi.

“ADALET İÇİN”

Daha önce AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir başka vatandaş, bu sefer Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu “adalet” için destekleyeceklerini söyledi:

“AK Parti’ye verdim. İlk dönemde AK Parti’ye verdim. Keşke elim kırılsa da vermeseydim. Adalet yok. 10 yerden maaş alır mı insan? Hak hukuk adalet yok İşten atılan Fatihler, Süreyyalar, Yasinler için buradayız onlar FETÖ’dür FETÖ ile kol kola yürüdüler Ama onlar hatasız insanları işlerinden kovdular birlikte. dünkü FETÖ’cülerle bugün kol kola, Maliye Bakanı’nın FETÖ’yle fotoğrafı var, Maliye Bakanı ama FETÖ’yü tanımayanlar işsiz, Yazık ve günah, mecburlar. git şimdi.

“Birinci Yüzyılda ATATÜRK, İKİNCİ YÜZYILDA KEMAL KILIÇDAROĞLU”

Adil olduğu için ona güveniyoruz. Tek umudumuz Kılıçdaroğlu’dur. Kalbimiz onunla. Çünkü gerçek bu. Çünkü hırsızdan yana değildir ve adildir. Onun adaletine güveniyoruz. Onun için biz ona Kılıçdaroğlu diyoruz. Sonuna kadar. Birinci yüzyılda Mustafa Kemal Atatürk, ikinci yüzyılda Kemal Kılıçdaroğlu diyoruz.

“BU HAYATIMIZIN BOYUNCA VAR”

Emekli bir vatandaş, “Biz bu hükümetten bıktık. Fiyattan dolayı marketlere gidemiyoruz. O alıyor, almıyor. Bunlar bizi rahatsız etti. Elektrik ve doğalgaz yakamıyoruz. kaygımız Vallahi yapamayız.

“5-6 YIL OLMAZ, PSİKOLOJİSİ BOZULDU”

Hukuk fakültesinden mezun olan bir diğer vatandaş ise hukuk fakültesinden mezun olan gelininin iş bulamadığını ifade etti. “Bir yere girdi akşama kadar çalıştı. Yok doymadı. İstediğini alamıyor. Maaş yok” dedi.

“ÇANTA İLE ALDIK, ŞİMDİ TAHIL”

Fiyatı nedeniyle et yiyemediklerini anlatan vatandaş, “Et yiyemiyoruz, sebze yiyoruz. Soğansız yiyoruz. Soğan da yiyemiyoruz. Sebze de lüks oldu… Eskiden çuvalla alırdık, şimdi tahıl yiyoruz.”

Bir genç tepkisini “Gençler olarak liyakat, adalet, eğitimde eşitlik, güzel bir gelecek istiyoruz. Patates, soğan, hoşçakal Erdoğan” diyerek tepkisini dile getirdi.

ADALET ARAYAN AİLELER İSMİNE KATILDI

Rabia Naz’ın şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren babası Şaban Vatan da Kılıçdaroğlu’nun Giresun mitingine geldi. Kılıçdaroğlu’nun adalet arayan ailelerin sesi olduğunu söyleyen Şaban Vatan, şunları söyledi:

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu