Haber

AK Partili Abdurrahman Kurt: Rojava ile güven ilişkisine inanıyorum…

AK Parti MKYK Üyesi Abdurrahman Kurt, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Mesrur ​​Barzani’nin Türkiye ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

K24’e konuk olan Kurt, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kurt, “Azerbaycan’daki dostlarımız için Türkiye’de çok güzel bir söz var: İki devlet tek millet. Biz de bu millet kavramını daha geniş görmek istiyoruz. Niye üç devlet tek millet diye bakmayalım. Azeriler de Kürtler de bizim kardeşimizdir İşte biz kardeşiz Orada da soydaşlarımız var Irak Kürdistanı’nda da var Bu noktaya nasıl geliriz Azerbaycan ile dayanışmamızın derinliği ve birbirimize güvenen güçlü bağlarımız diğerleri bunu sağlamıştır.Güven ilişkileri derinleştikçe birebir bağlar geliştirmek mümkündür.

Kurt, şöyle devam etti: “Bunu beklemek için siyasetçilerin politika üretmesini beklemek, geleceği inşa ederken çatışma değil, barış ve dayanışma içinde toplumların geleceğini inşa etmeliyiz. devlet ve buna hazır. Türkiye de bunu yapıyor. O bölgeyi benimseyerek, daha derinden sahiplenmeye devam ederek kalkınmaları mümkün. Gelişmezse bizim başarısızlığımız olur.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu