Haber

Çinli Kıdemli Yetkili: Çin ve Avrupa Daha Güvenli Bir Dünya İçin Doğru Seçimler Yapmalı

MÜNİH, 19 Şubat (Xinhua) — Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Dış İlişkiler Komitesi Direktörü Wang Yi, Almanya’nın Berlin kentinde yaptığı açıklamada, dünyayı daha sadık bir yer haline getirmenin Çin ve Avrupa’nın doğru seçimlerine bağlı olduğunu söyledi. . bağlı olduğunu söyledi.

Aynı zamanda ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Ofisi üyesi olan Wang, 59. Münih Güvenlik Konferansı’nda yaptığı açıklamada, Çin ve Avrupa’nın gerçekten çok kutupluluğa doğru ilerleyen bir dünyada iki büyük güç, pazar ve medeniyet olduğundan bahsetti. Gittiği yerlerde büyük etkisi olduğunu vurguladı.

Wang, “Diyalog ve işbirliğini seçersek, blok çatışması ortaya çıkmaz, barış ve istikrarı seçersek yeni bir Soğuk Savaş patlak vermez, açıklığı ve kazan-kazan’ı seçersek, küresel kalkınma ve refah daha büyük umutlara sahip olur” dedi. söz konusu.

Doğru tercih yapmanın Çin ve Avrupa’nın paylaştığı bir sorumluluk olduğunu belirten Wang, dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için ortak çaba çağrısında bulundu.

Bu yılki Münih Güvenlik Konferansı’na 40’tan fazla devlet ve hükümet başkanı ve uluslararası kuruluşların liderleri de dahil olmak üzere yaklaşık 150 üst düzey yetkili katıldı ve küresel güvenlik sorunlarını ve endişelerini tartıştı.

haber-celtikci.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu