Yaşam

Gabriel Garcia MARquez’in hayat ve anlatmak üzerine kitabı: Anlatmak İçin Yaşamak

ensonhaber.com

Sadece hayranları değil, tüm edebiyat dünyası ne zamandır Gabriel García Márquez seviyesinde bir yazarın anılarını bekliyor? 20. yüzyıl edebiyatına damgasını vuran büyülü gerçekçiliğin büyük ustası,

Yaprak Fırtınası’ndan Yüzyıllık Yalnızlık’a, Kolera Günlerinde Aşk’tan Hüzünlü Fahişelerim’e kadar ilhamını hep kendi hayatında, çevresindeki insanlarda aramıştı.

Dolayısıyla eserleri ile hayatı arasında sıkı bağlar vardı. García Márquez sonunda anılarını yazdı. Anlatmak İçin Yaşamak, anlatmak ve yazmak için yaşayan bir yazarın anılarının çok ötesinde bir kitap.

En sevilen yazarlarından biri Gabriel García Márquez’dir. Yaşam öyküsünü anlattığı Anlatmak İçin Yaşamak, anlatmak ve yazmak için yaşayan bir yazarın anılarını barındırmakla kalmayıp, Yüzyıllık Yalnızlık ve diğer eserlerinin oluşum izlerini de içinde barındırır.

“Hayat, insanın yaşadığı şey değildir”

Ancak onun kaleminden çıkabilen ve roman gibi okunabilen bir eserdir. “Anlatmak İçin Yaşamak” içinde Hayat insanın yaşadığı şey değildir; önemli olan neyi hatırladığı ve nasıl anlatmayı hatırladığıdır.”Sadece yazarın biyografisini değil, tüm eserlerinin izlerini de bulacaksınız.

Kitapta García Márquez, hayatından ve yazmaya nasıl başladığından bahsederken, kendisini ister istemez derinden etkileyen kitaplardan da bahsediyor.

24 kitap önerisinin tamamının kapaklarını buraya dahil etmemiz mümkün olmadığından, bunun yerine sadece altı kitabın kapaklarını ve Marguez’in kitaplarla ilgili fikirlerini sunduk.

Sayfa: 576

Yazardan etkilenen diğer kitaplar

Tom Amca’nın Kulübesi / Harriet Beecher Stowe, Moby Dick/ Herman Melville, Oğullar ve Aşıklar / DH Lawrence, Binbir Gece Masalları, Dönüşüm / Franz Kafka, Alef / Jorge Luis Borges, Tüm Hikayeleri / Ernest Hemingway Sese Karşı Ses / Aldous Huxley, Fareler ve İnsanlar / John Steinbeck, Gazap Üzümleri / John Steinbeck, Tütün Yolu / Erskine Caldwell, Hikayeler / Katherine Mansfield

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu