Haber

Hayırsever İş Adamı Kiracılara Bedava Domates Dağıtıyor

SULTANGAZİ’de hayırsever bir iş adamı, yaklaşık bir aydır kiraladığı kamyonetle gezerek, kiralanan vatandaşlara bedava domates dağıtıyor. Hayırsever vatandaş, “20 gündür kolofan çobanının hediyesi olarak kiracılara destek olmak için bedava sebze dağıtıyorum. Ev sahiplerine dağıtmıyoruz. Fırsatım ve zamanım oldukça dağıtıma devam edeceğim.”

Sultangazi’de müteahhit olarak çalışan iş adamı, yakını için kamyonet kiralayarak Bayrampaşa Zerzevat ve Meyve Hali’nden aldığı domatesleri yaklaşık bir aydır sokak sokak yürüyerek kiralanan vatandaşlara ücretsiz dağıtıyor. Ev sahiplerine ve para ile almak isteyenlere satış yapmıyor. Zaman zaman patates dağıtımı da yapan iş adamı, kiraladığı kamyonetin üzerine “Domates, patates kiracıya bedava. Ev sahiplerine satış yok” yazısını astı. Sultangazi’de dün sokaklarda dolaşan iş adamı, yüzlerce kişiye ücretsiz domates dağıttı. Vatandaşlar gördükleri karşısında şok oluyor. Bir vatandaş böyle bir şeyi beklemediğini belirtirken, bir vatandaş da gördüğü manzaranın çok hoş bir davranış olduğunu söyledi.

“BEDAVA DAĞITTIĞIMIZA İNANMAYANLAR” Öte yandan isminin açıklanmasını istemeyen iş insanı, “Ben 20 gündür kiracıya destek olmak için sakız çobanından hediye olarak sebze bedava veriyorum. Ev sahiplerine dağıtmıyoruz. Dağıtım sırasında bazen ev sahibi ile kiracı ayırt edemiyoruz. Bugün 1 ton 200 kilo domates aldık. dağıtacağız. Şaşıracağız. İnsanlar inanmıyor. Maliyeti sonra anlatmak bile istemiyorum, yeter ki hayır işi olsun, maliyeti söylemek bile istemiyorum. Size maliyeti söylemek bile istemiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu