Haber

Ömer Çelik’ten Fazıl Say’a destek: Karanlık zihniyet sanatçıları hedef alıyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sanatçı Fazıl Say’ın Avrupa’daki konserlerinin iptal edilmesine tepki gösterdi. Çelik, “İsrail’in Filistin’deki insanlık dışı saldırılarına karşı çıkan fikirleri nedeniyle sanatçımız Fazıl Say’ın Avrupa’daki konserlerinin iptal edilmesini kınıyoruz.”

‘Adil ÇÖZÜM VE BARIŞ İSTEYEN HERKESİ LİNÇ ETMEYE ÇALIŞIYORLAR’

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“Karanlık bir zihniyet, sanki medeniyetin bütün bedellerini yok etmek istiyormuş gibi, İsrail’in insanlık dışı saldırganlığına karşı çıkan, barışı savunan üniversite öğrencilerini, aydınları, yazarları, sporcuları ve sanatçıları hedef alıyor.

Bu bağlamda, İsrail’in Filistin’e yönelik insanlık dışı saldırılarına karşı çıkan fikirleri nedeniyle sanatçımız Fazıl Say’ın Avrupa’daki konserlerinin iptal edilmesini kınıyoruz.

Daha önce dünyada prestijli görülen bazı medya organları, utanç verici amaçlı gösterilerin yapıldığı reklam panolarına dönüştü. Bu ağların hedefinde olmak her sanatçı ve aydın için bir onurdur. Sayın Fazıl Say’ın, masum sivilleri koruyan, Netanyahu’nun kanlı politikalarına karşı çıkan, herkes için adil bir çözüm için çabalayan Cumhurbaşkanımızın barış odaklı yaklaşımını desteklemesi takdir edilmesi gereken bir durumdur.

Bütün dünyanın barbarlığa, saçmalığa teslim olmasını isteyen karanlık zihniyet, barış isteyen herkesi susturmak istiyor. Silahlarına susturucu takan katiller gibi herkesi öldürmek istiyorlar.

Rusya-Ukrayna savaşını bahane eden karanlık beyinler, üniversitelerde Dostoyevski derslerinin yasaklanmasından Rus orkestra şefinin görevden alınmasına kadar Nazilerin kitap yakmasını anımsatan kötülükler işlemişti. Şimdi adil analiz ve barış isteyen herkesi linç etmeye çalışıyorlar.

İnsanlığın barbarlığa teslim olmayacağını bilmeliler… Cinayet ve saçmalık politikaları karşısında sessiz kalmayacağımızı bilmeliler… Saflardan yana yükselen her sesin, zalim olmaya devam edeceğini bilmeliler. insanlığın umudu… Saçma politikalarıyla, hakikat karşıtı propagandalarıyla kimseyi kandıramayacaklar. İnsan onuru bu barbarlığı yenecektir.

“Sanat, saf çocuklar ölmesin diye bu hakikat düşmanlarına barış alfabesiyle cevap vermeye devam edecektir.”

doganyurtajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu