Haber

Seyit Torun: Kararını Ver Fotoroman Süleyman. Belediye ekiplerini bekleten, aletlerine el koyan, işlerini geciktiren siz değil misiniz?

CHP’nin mahalli idarelerden sorumlu başkan yardımcısı Seyit Torun, CHP’li belediyeleri eleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yanıt verdi. Torun, “Kararınızı verin Fotoroman Süleyman. Belediyelerimizin arama kurtarma ekipleri ilk gün bölgeye ulaştı. Onları havaalanlarında bekletip aletlerine el koyan, işlerini geciktiren siz değil misiniz? ‘Ben her şeyi yaparım’ Daha çadır dağıtamadınız, ne diyorsunuz Şimdi bu kadar ayıp olmaz, ‘Ben dağıtırım’ diye yardım tırlarına el koyan siz değil misiniz? kargo uçaklarını resmi araçlarla mı yüklediniz?Beceriksizliğinizin faturasını ödeyecek kadar aciz olmayın.Bu millete laf söylemeyin.”

Süleyman Soylu dün yaptığı açıklamada, “CHP’li belediyelerin deprem bölgesindeki çalışmalarına kusur bulmaya çalışanlara, onların belediyelerinin de afet anında AFAD’ın emrinde olduğunu söylemek isterim. Saat kaçta geldiler? Saat kaçta? Lütfen vicdansız hareket etmeyin.”

Seyit Torun, bugün yaptığı yazılı açıklamada Süleyman Soylu’ya yanıt verdi. Torun dedi ki:

Kararını ver, Fotoroman Süleyman. Belediyelerimizin arama kurtarma ekipleri ilk gün bölgeye ulaştı. Onları havalimanlarında bekleten, aletlerine el koyan, “Ben her şeyi yaparım” diyerek işlerini geciktiren siz değil misiniz? Daha çadırları dağıtmamışken nasıl konuşuyorsunuz?

“Beceriksizliğinizin faturasını bize ödeyecek kadar çaresiz olmayın”

Artık o kadar kibirli değil. “Dağıtırım” diyerek yardım tırlarına el koyan, kargo uçaklarını resmi araçlarla dolduran siz değil misiniz? Beceriksizliğin için bizi suçlayacak kadar çaresiz olma. Bu milletle konuşmayın.

“PERSONELİN DERİLERİNE SAYGI GÖSTERMEYİN”

Gerçeği konuşmak istiyorsan kendine meydan oku. AFAD’dan önce belediyelerimiz birçok bölgeye ulaştı. Belediyelerimiz binlerce vatandaşımızı enkazdan çıkardı. Bölgeye her türlü yardım yapıldı. Teşekkür etmen gereken yerde iftira atıyorsun. En azından personelin emeğine saygısızlık etmeyin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu