Haber

TFF Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet İbanoğlu, Denizli’de yeni sezon açılışına katıldı

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Konseyi Başkanı Ahmet İbanoğlu, Denizli’de hakem ve gözlemciler 2023-2024 sezonunun açılışına katıldı.

Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Denizli Şubesi tarafından Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan İbanoğlu, yeni dönemin futbol camiasına ve hakemlere hayırlı olmasını diledi.

Türkiye’de yaklaşık 10 bin hakemin adil hizmet vermesi için çalıştığını belirten İbanoğlu, “Görevimizin adı güzel ama ağırlığı da çok. İnsanların umutlu olduğu bir alan. 10 bine yakın hakem var. Bu hakemlerin adaleti dağıtmasını ve adaletle görev vermesini sağlıyoruz, “Biz onların maçlardaki başarılarını organize eden, onları destekleyen, antrenmanlarını organize eden bir konseyin başkanıyız.” dedi.

Hakemlerin adil olması ve güven vermesi gerektiğini ifade eden İbanoğlu, hakem adaylarına seslenerek şunları söyledi:

“Yorgun da olsa haftanın 7 günü çalışmak zorunda olduğumuz bir alandayız. Çünkü düdüğü ya da bayrağı tuttuğunuzda orada adaleti dağıtacak olan sizsiniz. Adil ve doğru kararlar almamız lazım. , bize inanmaya ihtiyacımız var. Dolayısıyla size büyük bir iş düşüyor. Bunun temeli sabır ve inançtır.” “İş yatıyor. Bu sorumluluk ve yetkilerimizi gelecek nesillerdeki kardeşlerimizin hizmetinde kullanacağız.”

Türkiye liginin zorluğuna değinen İbanoğlu, “Arkadaşlarımız UEFA’da çok güzel maçlara gidiyor, Avrupa maçlarına gidiyorlar. Avrupa’dan temiz geliyorlar ama Türkiye’deki şartların çok zor olduğunu biliyorum. Bu şartlarda. Herkesin kazanmak istediği bir ortamda adil bir paylaşım yapmak zorundasınız. Bu nedenle “Hem zihinsel hem de fiziksel olarak her zaman hazır olmamız gerekiyor.” dedi.

İbanoğlu, Pamukkale Üniversitesi antrenörlük bölümünde aday hakem kurslarının başlayacağını sözlerine ekledi.

Törene; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Gençlik ve Spor Sporİl Müdürü Ömer İlman, İl Hakem Konseyi Başkanı Hayati Ünal, TFFHGD Denizli Şube Başkanı Emrah Bayrakçı, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Çeşen, Denizli bölge hakemleri, amatör kulüp liderleri ve antrenör öğrenciler katıldı.

ceyhanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu