Haber

Ümit Milli Futbol Takımı’nın rakipleri belli oldu

Ümit Milli Futbol Takımı’nın 2025 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası eleme gruplarında mücadele edeceği rakipleri belli oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) yapılan açıklamaya göre ay yıldızlı ekip, A Grubu’nda İtalya, İrlanda Cumhuriyeti, Norveç, Letonya ve San Marino ile eşleşti.

UEFA’nın İsviçre’nin Nyon kentindeki merkezinde düzenlenen TFF adına yapılan kura çekimine A Milli Takım ve 21 Yaş Altı Milli Grubu İdari Menajeri Mert Tuncay katıldı.

Elemelerde 7 kümede 6’şar takım ve iki gruptan 5’er takım mücadele edecek. Lig maçları Mart 2023 ile Ekim 2024 ortası arasında oynanacak. Kümelerdeki en kalifiye ikinci üç takım, Slovakya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 2025 UEFA Avrupa 21 Yaş Altı Futbol Şampiyonası Finallerine doğrudan katılmaya hak kazanacak. dokuz kümenin kazananları. Diğer altı saniye takımı, finallere kalifiye olmak için Kasım 2024’te çift elemeli play-off oynayacak.

2025 yazında gerçekleştirilecek organizasyonun konut mülkiyetini üstlenecek olan Slovakya, şampiyonaya doğrudan katılacak.

balaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu