Haber

Aile dizisinin Atilla’sı Ushan Çakır kimdir? Ushan Çakır kaç yaşında, aslen nereli ve evli mi?

Daha önce Dedem Halkı, Uzun Hikaye, Rise of Empires: Osmanlı, Ya İstiklal Ya Ölüm, Hiç Ateşböceği Gördünüz mü? gibi farklı projelerde yer alan Ushan Çakır, 31 Mart 2021’de Show TV’de yayına başlayan Kırmızı Kamyon dizisinin kadrosunda rol alıyordu. Dizi reyting listesinde beklentileri karşılamadı. Ünlü oyuncu şimdi de Aile dizisinde Atilla karakterine hayat verecek.

Uşan Çakır kimdir?

23 Mayıs 1984 İzmir Karşıyaka doğumlu olduğu bilinen ünlü oyuncu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda eğitim görmüş ve burada oyunculuk eğitimi almıştır. 2023 yılının prestijiyle 39 yaşında ve bekardır.

Çakır ilk kamera önü deneyimini 2004 yılında Bir İstanbul Masalı dizisinde rol alarak yaşamıştır.

Ardından Baldız, Kuzey Rüzgarı, Gece ve Gündüz, Gece ve Gündüz, Leyla ve Mecnun, 20 Dakika, Kurt Seyit ve Şura, Kara Ekmek ve Harika Yüzyıl Kösem, Kara Yaz gibi birçok dizide rol almıştır. İlk sinema deneyimini 2008 yılında Başka Mahallenin Çocukları sinemasında yaşamıştır.

Leyla ve Mecnun dizisindeki ‘Arda’ karakteri ile hafızalara kazınan isim Celal Tan ve Ailesinin Son Derece Hüzünlü Hikayesi adlı filmde ‘Okan’ karakterini canlandırmıştır.

2016 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde ‘Hezarfen Ahmed Çelebi’ karakterini canlandırmıştır.

Ushan Çakır evli mi?

2017 yılında oyuncu Damla Sönmez ile nişanlanan çift, nikah masasına oturdu. İkizler burcu olan Çakır 1.75 metre boyundadır. O da 70 kilo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu