Haber

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Eroğlu, Trabzon’u ziyaret etti

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2003-2022 ortasında Trabzon’da 5 milyar 699 milyon 239 bin 698 lira yatırım yapılarak 162 tesisin hizmete açıldığını söyledi.

Eroğlu, Karadeniz programı kapsamında Trabzon’a çok sayıda ziyarette bulundu. AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Eroğlu, İl Başkanı Sezgin Mumcu ile bir araya gelerek Orman ve Su İşleri Bakanlığı döneminde Trabzon’a verilen hizmetler hakkında bilgi verdi.

Trabzon’a hükümetleri tarafından son 20 yılda yaklaşık 60 milyar liralık yatırım yapıldığını belirten Eroğlu, “Bu yatırımların 6 milyar 350 milyon lirası su, ormancılık, milli parklar ve meteoroloji alanındadır.” söz konusu.

Trabzon’a yılda 57,27 milyon metreküp içme suyu sağladıklarını belirten Eroğlu, şöyle konuştu:

“Trabzon şehir merkezi ve çevre yerleşimlerin içme suyu sorununu tamamen çözdük. Atasu Barajı’nı yaptık. 109 derenin rehabilitasyonunu tamamladık. 21,5 milyon fidanı toprakla buluşturduk. 7 bal ormanı ve 33 rekreasyon tesisi kurduk.” Orman köylerinde yaşayan 6.403 aileye destek sağladık.81 milyon lira bireysel proje kredisi ve takviye sağladık.Orman köylülerimize yeni gelir kapıları açtık, 55 mahallede gelir getirici ormanlar kurduk.Vatandaşlarımızı çevresiyle buluşturduk. Altındere Milli Parkı ve 9 tabiat parkı ile doğa, 28 Adet Otomatik Hava Gözlem İstasyonu, 1 adet Havalimanı Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu, 3 adet Deniz Otomatik Meteorolojik Gözlem İstasyonu ve Meteorolojik Radar kurduk.”

Uzungöl’ün temizliği konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Eroğlu, DSİ Genel Müdürlüğü tarafından 2003-2022 yılları arasında Trabzon’da toplam 5 milyar 699 milyon 239 bin 698 liralık yatırım yapıldığını, 162 tesisin hizmete açıldığını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Mumcu, Eroğlu’na kazaziye işlemeli tesbih takdim ederken, Eroğlu da Mumcu’ya hayatını, anılarını anlattığı “Suya Atılan İmza” kitabı ve çeşitli ikramlarda bulundu.

Ziyarete AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, İl Gençlik Kolları Başkanı Sefa Küçükali ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu