Haber

İmamoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na seçim kampanyası brifingi

Gazeteci İsmail Saymaz, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Dudullu-Bostancı metrosunun hizmete açıldığı 6 Ocak akşamı bir otelde görüştüğünü iddia etti.

Toplantıda Kılıçdaroğlu’na bilgi veren Saymaz, “Sayın Cumhurbaşkanı, eğer cumhurbaşkanı adayıysanız, yürütmeniz gereken kampanya bu olmalı” diyerek modelini anlattığını söyledi.

İşte Saymaz’ın yazısından bir bölüm:

“İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Dudullu-Bostancı metrosunun açılışını yaptığı 6 Ocak akşamı bir otelde gözlerden uzak bir toplantı yapıldı.

Önce CHP Merkez Yürütme Kurulu üyeleri bir araya geldi. İBB’ye bağlı İstanbul Planlama Ajansı Başkanı Emrah Şahan ve İmamoğlu’nun danışmanı Gökhan Günaydın, İstanbul’da son yerel seçimlerde ‘seçim kampanyası makinesi’ olarak adlandırılan kampanya modelini CHP’lilere anlattı.

Kılıçdaroğlu ikinci toplantıya katıldı.

Sunumu bu kez İmamoğlu yaptı.

İmamoğlu yaptığı sunumda, “Sayın Cumhurbaşkanı, eğer cumhurbaşkanı adayıysanız yürütmeniz gereken kampanya budur” diyerek modelini anlattı.

Bu model, finans, saha organizasyonu, Ar-Ge, siyasi irtibat, reklam, hukuk ve seçim güvenliği gibi birçok ayaktan oluşuyor. Bu modelin çalışması için en az 150 kişinin çalışması gerekiyor.” (Kaynak)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu