Haber

Nilüfer’de kandil birliği

Nilüfer’de vatandaşlar namazlarını Miraç Kandili’nde kılmak için mescitlere akın etti. Nilüfer Belediyesi de namaz çıkışında vatandaşların kandillerini kutlayarak mum ikram etti.

İslam aleminin nadide gecelerinden biri olan Nilüfer halkı ve Hz. Muhammed’in Allah’ın huzuruna çıktığı gece olarak kabul edilen Miraç Kandili’nde insanlar ibadet için camilere akın etti. Türkiye’nin birçok ilinde derin yaralara neden olan deprem nedeniyle hüznün yaşandığı bu mübarek gecede vatandaşlar da depremde hayatını kaybedenler için dua etti. Nilüfer Belediyesi de her kandil gecesinde olduğu gibi Miraç Kandili’nde de yatsı namazının ardından kentteki birçok camide vatandaşlara mum ikram etti. Cumhuriyet, Ataevler, Konak, Işıktepe, Minareliçavuş, Üçevler, Çalı, Kızılcıklı mahallelerindeki 8 ayrı camiyi ziyaret eden Nilüfer Kent Konseyi üyeleri, namazlarını kılan vatandaşların kandillerini kutlayarak onlara kandil ikram etti.

Nilüfer Belediyesi gün boyunca Halk Lojmanı ve Alaaddinbey Ek Hizmet Binasında hem çalışanlara hem de vatandaşlara mum ikram etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

akseki-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu